Catholic High New Iberia—Quarter 1 Honor Roll
Straight A Honor Roll – Principal’s Honor Roll
Grade 4
Madison Alphonso, Clara Drinkwater, Zachary Indest, Rhamad Lewis, Marlee Mitchell, Hayleigh Poirier, Ensley Thompson, Avery Trahan
Grade 5
Peyton Clement, Sophia Comeaux, Brielyn Crochet, Raegan Fremin, Walker Hidalgo, Sarah Mannina, Francis Nguyen, Maria Rogers, Morgan Schopp
Grade 6
Gunnar Ditch, Carter Estes, Niyah Ferdinand, Grace Hulin, Brennan Huval, Jazmine Jones, Emmeline Mason, Haidyn Migues, Rebecca Morris, Cooper Romero, Cullen Romero, Bryant Smith, Thomas Smith, Eli Soileau, Andrew Trappey, Alex Viator, Charlie Viator
Grade 7
Meredith Cestia, Addisyn Derouen, Wayne Duhon, Mary Dupuy, Khylon Edwards, Gianna Gore, Micah Hebert, Courtlyn LaBauve, Isabella Lamperez, Anna Miles-Crook, Christopher Mire, Madison Nguyen, Amelie Oliva, Hunter Redmon, Marli Toups, Amelie Trappey
Grade 8
Madison Lewis, Tucker Louviere, Raegan McGrew, Owen Morris, Gracie Neck, Averie Provost
Grade 9
Taige Evans, Nicholas Gondron, Lucy Nicholson
Grade 10
Madison Claire Broussard, Paige Comeaux, Riley Comeaux, Kate Ditch, Anne Dupuy, Alyssa Evans, Lauren Fremin, Emma Guillot, Parker Inzerella, Alexys Landry, Aidan Romero, Austin Scurria
Grade 11
Kaiden Faulk, Kiera Green, Gabriel Lamperez, Laura Lipari
Grade 12
Emma Elise Broussard, Terralynn Calais, Zachary Clarke, Shelby Clement, Ava Fortier, Camryn Landry, Luke Lissard, Reese Provost, Dennis Rosenzweig, Cohen Schlicher, Emma Spiker
A/B Honor Roll Quarter 1
Grade 4
Baylon Charpentier, Arielle Colley, Caroline Marie Hebert, Nate Hulin, Collin Kipp, Kate McGowan, Thomas Pharr, Connor Rankin, Blythe Roberts, Madison Schopp, Parker Segura, Williams Segura, Bishop Sonnier, Griffin Valls, Corryn Viator
Grade 5
Karmyn Amy, Khori Dugas, Grace Fox, Thomas Freyou, Olivia Gaspard, Reece Hayes, Nathan Hoang, Payson Hotard, Jaelle Joseph, Silas Landry, Zye Landry, Briea LeBlanc, Leah Mannina, Camille McGowan, Ella Miles-Crook, Bennett Minvielle, Scarlett Sargent, Ryleigh Spell, Aubriana Viscardi
Grade 6
Eric Armentor, McKenna Boggs, Alyssa Breaux, Wesley Broussard, Kloe Brown, Owen Bryant, Lillie Cantrelle, Noah Cavagnaro, Kelsey Cooper, Zack Desormeaux, Walker Ditch, Helena Dronet, Esmee Duhon, Cohen Edley, Tinsley Evans, Jackson Foster, Renee Frederick, Hale Guilbeau, Abigail Hulin, Kate Hulin, Vanessa Maldonado Garay, Leryan Mitchell, Isabella Moreau, Maddox Nacol, Cooper Parich, Bluze Pourciau, John-Parker Robison, Emily Scurria, Roman Segura, Abigail Suire, Ian Valteau
Grade 7
Hayden Amy, Wilfred Andrus, Jillian Armentor, Gavin Behringer, Christopher Bigler, Mary Billeaud, Avery Comeaux, Payton Cooper, Jules Davis, Avery Delcambre, Jacob Delcambre, Amelia Derouen, Riley Dore', Jack Drinkwater, Addison Eskind, Morris Haik, Luke Hewitt, Alix Hulin, Veronica Lay, Khloe Ledet, Maia Lopez, Caroline Meyer, Kendyl Mitchell, Dylan Nelson, Rylee Peltier, Sophie Robichaux, Camden Romero, Jean-Paul Romero,Meyer Schopp, Isabel Scott, Grae Smith, Anna Claire Suire, Brooklynn Thibodeaux, Nathaniel Trotter, Grayson Varnado
Grade 8
Michael Bertrand, Robert Bonin, Isabella Broussard, Gunner Buteaux, Emma Chauvin, Cole Davis, Cohen Evans, Rie Fletcher, William Freyou, Desmond Jones, Barrett Lamm, Jacob Minvielle, Lily Pisani, Cruz Robichaux, Madalynn Salsman, Jadyn Sampy, Collin Sanders, Carter Thibodeaux, Anna-Claire Thomas, Landon Viator
Grade 9
Brock Anthony, Jace Arceneaux, Bennet Boudreaux, Madison Gabrielle Broussard, Emily Currie, Addison Darden, Kaylei Delahoussaye, Aurianna Estes, Eric Fenske, Mya Foret, Maddix Fremin, Conner Gondron, Mallorie Guillotte, JohnDavid Hidalgo, Luke Landry, Joseph LeBlanc, Reese Molbert, Reed Morris, Isaiah Parich, Saniya Raheem, Audrey Romero, Madison Romero, Payten Romero, Jace Ruskoski, Briton Segura, Luke Segura, Seth Switzer, Kathryn Templeton, Mi Tra Tran, Gabrielle Viator, Sophie Vines
Grade 10
Audrey Armentor, Brent Breaux, McKenzie Buford, Rosemary Davis, Emma DeRise, Neely Derouen, Drew Desormeaux, Melody Desormeaux, Allison Gachassin, Amanda Gonsoulin, Elliot Haik, Caroline Jane Hebert, Alexis Lamm, Jalan LeJeune, Jake Lissard, Denym Mason, William Minvielle, Natalie Nguyen, Matthew Pellerin, Josie Platt, Mia Poirier, Miriam Romero, Gerard Schenk, Connor Segura, Samuel Stokes, Tyler Templeton, Joshua Theriot, Chyanne Touchet-Borel, Daniel Trotter, Kaitlyn Viator, Mariah Vital
Grade 11
Kate Armentor, Breigh Benjamin, Audrey Borland, Kayla Broussard, Gunnar Brown, Olivia Cestia, John Chauvin, Kylen Chretien, Madilyn Clause, Coy Evans, Emily Freyou, Katelyn Haik, Regan Hamilton, Ruth Helms, Jeffrey Landry, Kynnedi Ledet, Emily Lewis, Tyler Louviere, Jackson Morris, Janae' Narcisse, Phoebe Neuville, Zoie Oliva, Trinity Olivier, Andrew Roberts, Caroline Romero, William Russell, Emma Schexnayder, Ashton Segura, Chloe Thibodeaux, Emma Tran
Grade 12
Nicholas Aguillard, Ayden Aucoin, Anna Baquet, Chloe' Batiste, Gerald Beaullieu, Emily Bertrand, Molly Bigler, Rylee Borel, Anna Broussard, Gabriella Broussard, Noah Broussard, Sydnie Cavagnaro, Jeanne-Avery Chauvin, Calviana Delasbour, Ben DeRouen, Baylor Elmer, Zoie Evans, Jamesha Gilbeaux, Blake Gisclair, Lauren Gonsoulin, Khameron Grayson, Abigail Guiberteau, Caroline LaBauve, Kali Larson, Catherine LeLeux, Bailey Mire, Madelyn Moore, Sydnee' Raheem, Peyton Robicheaux, Taylor Robinson, Angelina Scott, Emma Tibbetts, Amielle Woodring